Durgapur Train Time

Train No. Train Name Origin Arr. Dep. M T W T F S S
15234 Dbg Koaa Expres Darbhanga Junction 0:03 0:05 N N Y N N N Y
15236 Dbg Hwh Express Darbhanga Junction 0:03 0:05 N N N N Y N N
15272 Muzzafarpur-howrah Jansadharan Express Muzaffarpur Junction 0:03 0:05 N Y N N N N N
12321 Hwh Mumbai Mail Kolkata Howrah Junction 0:05 0:07 Y Y Y Y Y Y Y
13135 Koaa Jyg Exp Kolkata Chitpur 0:15 0:17 N N N N N Y N
13155 Mithilanchal Ex Kolkata Chitpur 0:15 0:17 N N N Y N N Y
13157 Tirhut Express Kolkata Chitpur 0:15 0:17 N Y N N N N N
13019 Bagh Express Kolkata Howrah Junction 0:26 0:28 Y Y Y Y Y Y Y
13022 Mithila Express Raxaul Junction 0:33 0:37 Y Y Y Y Y Y Y
5052 Gkp Kolkata Exp Gorakhpur Junction 0:55 0:57 N N N Y N N N
5048 Purvanchal Exp Gorakhpur Junction 0:55 0:57 Y Y N N Y N Y
5048 Purvanchal Exp Gorakhpur Junction 0:55 0:57 Y Y N N Y N Y
5052 Gkp Kolkata Exp Gorakhpur Junction 0:55 0:57 N N N Y N N N
3015 Hw Puja Special Kolkata Howrah Junction 0:55 0:57 N Y N N N N N
15048 Purvanchal Express Gorakhpur Junction 0:58 1:00 Y Y N N Y N Y
15050 Gkp Kolkata Exp Gorakhpur Junction 0:58 1:00 N N Y N N Y N
15052 Gkp Kolkata Exp Gorakhpur Junction 0:58 1:00 N N N Y N N N
12496 Pratap Express Kolkata Chitpur 1:00 1:02 N N N N Y N N
13165 Koaa Smi Express Kolkata Chitpur 1:00 1:02 N N N N N Y N
13426 St Malda Town E Surat 0:46 1:11 Y N N N N N N
11447 Shaktipunj Exp Jabalpur Junction 1:30 1:32 Y Y Y Y Y Y Y
12987 Sdah Ajmer Exp Kolkata Sealdah 1:38 1:40 Y Y Y Y Y Y Y
3043 Hwh Rxl Special Kolkata Howrah Junction 1:59 2:01 N N Y N Y N N
3067 Hwh Gkp Special Kolkata Howrah Junction 1:59 2:01 Y N N N N N N
13043 Hwh Rxl Express Kolkata Howrah Junction 1:59 2:01 N N Y N Y N N
3129 Koaa Njp Special Kolkata Chitpur 2:02 2:04 N N Y N N N N
13040 Janta Express Old Delhi Junction 2:04 2:08 Y Y Y Y Y Y Y
23040 Rajgir Hwh Ch Rajgir 2:04 2:08 Y Y Y Y Y Y Y
53139 Kolkata Chitpur-deoghar Passenger Kolkata Chitpur 2:15 2:17 Y Y Y Y Y N Y
53141 Kolkata-jasidih Passenger Kolkata Chitpur 2:15 2:17 N N N N N Y N
13186 Ganga Sagar Exp Jaynagar 2:18 2:20 Y Y Y Y Y Y Y
12360 Kol Garib Rath Patna Junction 2:35 2:37 N N Y N Y N Y
53049 Hwh-mka-pas Kolkata Howrah Junction 2:41 2:48 Y Y Y Y Y Y Y
5641 Jhajha Ghy Exp Jhajha 2:45 3:05 N Y N N N N N
5641 Jhajha Ghy Exp Jhajha 2:45 3:05 N Y N N N N N
5761 Rnc Apdj Expres Ranchi Junction 2:45 3:05 Y N N N Y N N
5761 Rnc Apdj Expres Ranchi Junction 2:45 3:05 Y N N N Y N N
13010 Doon Express Dehradun 3:04 3:06 Y Y Y Y Y Y Y
23010 Doon Exxpress Kotdwar 3:04 3:06 Y Y Y Y Y Y Y
15941 Jhajha Dbrg Exp Jhajha 2:47 3:12 N N N N Y N N
15639 Puri Ghy Expres Puri 2:47 3:12 N Y N N N N N
15661 Rnc Kyq Expres Ranchi Junction 2:47 3:12 N N Y N N N Y
13132 Anvt Koaa Express Delhi Anand Vihar Terminal 3:31 3:35 Y Y Y Y Y Y Y
53520 Grd Link Passenger Express Giridih 3:31 3:35 Y Y Y Y Y Y Y
12352 Danapur Hwh Exp Danapur 4:15 4:17 Y Y Y Y Y Y Y
19305 Shipra Express Indore Junction BG 4:25 4:27 N Y N Y N Y N
12176 Chambal Express Gwalior Junction 4:26 4:28 N Y N Y N Y N
22911 Shipra Express Indore Junction BG 4:26 4:28 N Y N Y N Y N
12178 Chambal Express Mathura Junction 4:26 4:28 Y N N N N N N
13006 Asr Hwh Mail Amritsar Junction 4:42 4:46 Y Y Y Y Y Y Y
12334 Vibhuti Express Allahabad City 4:55 4:57 Y Y Y Y Y Y Y
12312 Kalka Mail Kalka 5:16 5:20 Y Y Y Y Y Y Y
3132 Gkp Koaa Special Gorakhpur Junction 5:47 5:49 N N N Y N N N
12342 Agnibina Expres Asansol Junction 6:12 6:14 Y Y Y Y Y Y Y
63508 Assansol Jn-barddhaman Passenger Asansol Junction 6:27 6:29 Y Y Y Y Y Y Y
63510 Asansol Jn-barddhaman Jn Passener Asansol Junction 7:01 7:02 Y Y Y Y Y Y Y
13504 Intercity Express Asansol Junction 7:17 7:19 Y Y Y Y Y Y N
53061 Barddhaman Jn-hatia Passenger Barddhaman Junction 7:22 7:24 Y Y Y Y Y Y Y
12384 Intercity Exp Asansol Junction 7:25 7:26 Y Y Y Y Y Y N
12314 Sealdah Rjdhani New Delhi 7:47 7:49 Y Y Y Y Y Y Y
12019 Satabdi Express Kolkata Howrah Junction 7:48 7:50 Y Y Y Y Y Y N
12340 Coalfield Exp Dhanbad Junction 7:50 7:52 Y Y Y Y Y Y Y
5762 Apdj Rnc Expres Alipur Duar Junction 7:35 8:05 N N N Y N N Y
5762 Apdj Rnc Expres Alipur Duar Junction 7:35 8:05 N N N Y N N Y
15906 Vivek Express Dibrugarh 7:35 8:05 N N N N N N Y
15662 Kyq Rnc Express Kamakhya Junction 7:35 8:05 N Y N N N Y N
5762A Kyq Rnc Special Kamakhya Junction 7:35 8:05 N Y N N N Y N
12552 Bsb Garib Rath Kamakhya Junction 7:35 8:05 Y N Y N Y N N
22612 Njp Mas Express New Jalpaiguri 7:35 8:05 N N N N Y N N
12754 Njp Mas Express New Jalpaiguri 7:35 8:05 N N N N Y N N
6337 Ghy Kcvl Express Guwahati 8:03 8:06 N N N Y N N N
53046 Mayurakshi F Pa Rampur Hat 8:17 8:19 Y Y Y Y Y Y Y
3044 Raxaul - Howrah (bi-weekly) Special Raxaul Junction 8:52 8:54 N N N Y N Y N
13317 Blackdiamond Express Kolkata Howrah Junction 8:54 8:56 Y Y Y Y Y Y Y
22387 Blackdiamond Ex Kolkata Howrah Junction 8:54 8:56 Y Y Y Y Y Y Y
3317 Blackdiamond Ex Kolkata Howrah Junction 8:55 8:57 Y Y Y Y Y Y Y
3317 Blackdiamond Ex Kolkata Howrah Junction 8:55 8:57 Y Y Y Y Y Y Y
13044 Rxl Hwh Express Raxaul Junction 8:59 9:01 N N N Y N Y N
13166 Smi Koaa Express Sitamarhi 8:59 9:01 N N N N N N Y
15629 Guwahati Express Chennai Egmore 8:44 9:10 Y N N N N N N
15929 Dibrugarh Express Chennai Egmore 8:44 9:10 N N N Y N N N
13417 Dgha Mldt Exp Digha Flag Station 8:44 9:10 N N N Y N N N
12322 Kolkata Mail Mumbai CST 9:09 9:13 Y Y Y Y Y Y Y
13020 Bagh Express Kathgodam 9:29 9:31 Y Y Y Y Y Y Y
15930 Dbrg Ms Express Dibrugarh 9:18 9:38 N N N N N N Y
6335 Dbrg Kcvl Special Dibrugarh 9:18 9:38 N N N N N N Y
15630 Guwahati Ms Express Guwahati 9:18 9:38 N N N N Y N N
13051 Hool Express Kolkata Howrah Junction 9:46 9:48 Y Y Y Y Y Y Y
53131 Sdah Mfp Fstpgr Kolkata Sealdah 9:58 10:00 Y Y Y Y Y Y Y
53140 Deoghar - Kolkata Chitpur Passenger Deoghar 10:02 10:04 Y Y Y Y Y Y N
53142 Jasidih- Kolkata Passenger Jasidih Junction 10:02 10:04 N N N N N N Y
12303 Poorva Express Kolkata Howrah Junction 10:04 10:06 Y Y N N Y Y N
12353 Hwh Lku Express Kolkata Howrah Junction 10:17 10:19 N N N N Y N N
12371 Hwh Jsm Exp Kolkata Howrah Junction 10:17 10:19 Y N N N N N N
12381 Poorva Express Kolkata Howrah Junction 10:17 10:19 N N Y Y N N Y
3061 Hwh Ltt Special Kolkata Howrah Junction 10:17 10:19 N Y N N N N N
12495 Bkn Koaa Sup Ex Bikaner Junction 10:40 10:42 N N N Y N N N
12385 Hwh Dhn D D Ex Kolkata Howrah Junction 10:49 10:51 Y Y Y Y Y Y N
18628 Rnc Hwh Int Exp Ranchi Junction 10:57 10:59 Y Y N N N N Y
12024 Janshatabdi Express Patna Junction 11:17 11:19 Y Y Y Y Y Y N
13050 Asr Hwh Express Amritsar Junction 11:53 11:57 Y Y Y Y Y Y Y
19413 Kolkata Express Ahmedabad Junction 12:29 12:31 N N Y N N N N
13026 Bpl Howrah Exp Bhopal Junction 12:29 12:31 N N Y N N N N
13007 U Abhatoofan Ex Kolkata Howrah Junction 12:33 12:35 Y Y Y Y Y Y Y
19606 Adi Koaa Express Ahmedabad Junction 12:34 12:36 N N Y N N N N
13152 Sealdah Express Jammu Tawi 12:43 12:45 Y Y Y Y Y Y Y
2986 Jp Sdah Express Ajmer Junction 12:45 12:47 N N N Y N N N
2986 Jp Sdah Express Ajmer Junction 12:45 12:47 N N N Y N N N
12988 Aii Sdah Expres Ajmer Junction 12:51 12:53 Y Y Y Y Y Y Y
19608 Aii Koaa Exp Ajmer Junction 13:03 13:05 Y N N N N N N
15233 Koaa Dbg Exp Kolkata Chitpur 13:18 13:20 Y N N Y N N N
15235 Hwh Dbg Express Kolkata Howrah Junction 13:18 13:20 N N N N N Y N
15271 Howrah-muzaffarpur Jansadharan Express Kolkata Howrah Junction 13:18 13:20 N N Y N N N N
63518 Asansol Jn-barddhaman Jn Passenger Asansol Junction 13:21 13:23 Y Y Y Y Y Y Y
12372 Jsm Hwh Sf Exp Jaisalmer 13:52 13:54 N N N Y N N N
15942 Dbrg Jhajha Exp Dibrugarh 13:35 14:00 N N N Y N N N
15640 Ghy Puri Express Guwahati 13:35 14:00 N N N N N N Y
5642 Ghy Jhajha Exp Guwahati 13:35 14:00 Y N N N N N N
5642 Ghy Jhajha Exp Guwahati 13:35 14:00 Y N N N N N N
13418 Mldt Dgha Exp Malda Town 13:35 14:00 N N N Y N N N
12304 Poorva Express New Delhi 14:11 14:13 N N Y Y N Y Y
12382 Poorva Express New Delhi 14:11 14:13 Y Y N N Y N N
13151 Jammu Tawi Express Kolkata Chitpur 14:25 14:27 Y Y Y Y Y Y Y
12320 Agc Koaa Exp Agra Cantt. 14:27 14:29 N N N Y N N N
12380 Jalianwala B Ex Amritsar Junction 14:27 14:29 N N N N N N Y
12330 W B Smprk Krnti Old Delhi Junction 14:27 14:29 N N Y N N N N
63520 Asansol Jn-barddhaman Jn Passenger Asansol Junction 14:46 14:49 Y Y Y Y Y Y Y
13137 Bp Amh Express Barrackpore 14:53 14:55 Y N N N N N N
19607 Aii Wkly Exp Kolkata Chitpur 14:53 14:55 N N N Y N N N
3131 Koaa Gkp Special Kolkata Chitpur 14:53 14:55 N N Y N N N N
13052 Hool Express Siuri 15:09 15:11 Y Y Y Y Y Y Y
3126 Anvt Koaa Superfast Special Delhi Anand Vihar Terminal 15:20 15:22 N N N N N N Y
19605 Koaa Aii Express Kolkata Chitpur 15:27 15:29 N N N N N Y N
12319 Koaa Agc Expres Kolkata Chitpur 15:29 15:31 N N Y N N N N
19414 Koaa Adi Express Kolkata Chitpur 15:29 15:31 N N N N N Y N
13025 Hwh Bpl Express Kolkata Howrah Junction 15:29 15:31 Y N N N N N N
12329 W B Smprk Krnti Kolkata Sealdah 15:29 15:31 N Y N N N N N
12379 Jalianwalab Exp Kolkata Sealdah 15:29 15:31 N N N N Y N N
13008 U A Toofan Exp Shri Ganganagar 15:55 15:57 Y Y Y Y Y Y Y
12023 Janshatabdi Exp Kolkata Howrah Junction 15:58 16:00 Y Y Y Y Y Y N
3016 Hw Hwh Special Haridwar Junction 16:20 16:22 N N N Y N N N
12354 Lku Hwh Exp Lal Kuan Junction 16:20 16:22 N N N N N Y N
3125 Koaa Anvtspecia Kolkata Chitpur 16:23 16:25 N N N N N Y N
18627 Hwh Rnc Int Exp Kolkata Howrah Junction 16:23 16:25 Y Y N N N N Y
2512 Kyq Pune Special Kamakhya Junction 15:48 16:35 Y N N N N N N
13105 Sdah Bui Expres Kolkata Sealdah 16:33 16:35 Y Y Y Y Y Y Y
11448 Shaktipunj Exp Kolkata Howrah Junction 16:43 16:45 Y Y Y Y Y Y Y
63522 Asansol Jn-barddhaman Jn Passener Asansol Junction 16:56 16:58 Y Y Y Y Y Y Y
13049 Amritsar Exp Kolkata Howrah Junction 17:17 17:19 Y Y Y Y Y Y Y
63524 Asansol Jn-barddhaman Jn Passenger Asansol Junction 17:37 17:39 Y Y Y Y Y Y Y
15047 Purbanchal Express Kolkata Chitpur 17:38 17:43 Y Y N Y N Y N
15049 Koaa Gkp Exp Kolkata Chitpur 17:41 17:43 N N Y N N N Y
15051 Koaa Gkp Exp Kolkata Chitpur 17:41 17:43 N N N N Y N N
22611 Mas Njp Express Chennai Central 17:12 17:52 N N Y N N N N
12753 Mas Njp Express Chennai Central 17:12 17:52 N N Y N N N N
15905 Dbrg Vivek Express Kanniyakumari 17:12 17:52 N N N N N Y N
13425 Mldt St Express Malda Town 17:27 17:52 N N N N N Y N
13318 Blackdiamond Express Dhanbad Junction 18:19 18:21 Y Y Y Y Y Y Y
22388 Blackdiamond Ex Dhanbad Junction 18:19 18:21 Y Y Y Y Y Y Y
12313 Sdah Rajdhaniex Kolkata Sealdah 18:48 18:50 Y Y Y Y Y Y Y
12020 Shatabdi Expres Ranchi Junction 18:58 19:00 Y Y Y Y Y Y N
13021 Mithila Express Kolkata Howrah Junction 19:04 19:09 Y Y Y Y Y Y Y
53045 Mayurakshi F Pa Kolkata Howrah Junction 19:13 19:15 Y Y Y Y Y Y Y
12339 Coal Field Exp Kolkata Howrah Junction 19:24 19:26 Y Y Y Y Y Y Y
13185 Gangasagar Exp Kolkata Sealdah 19:35 19:40 Y Y Y Y Y Y Y
12551 Yprkyq Ac Express Bangalore Yesvantpur Junction 18:40 19:45 N N N N N Y N
53062 Hatia-barddhaman Jn Passenger Hatia 19:50 19:52 Y Y Y Y Y Y Y
19306 Shipra Express Kolkata Howrah Junction 19:51 19:53 Y N N Y N Y N
12175 Chambal Express Kolkata Howrah Junction 19:52 19:54 N Y Y N N N Y
12177 Chambal Express Kolkata Howrah Junction 19:52 19:54 N N N N Y N N
22912 Shipra Express Kolkata Howrah Junction 19:52 19:54 Y N N Y N Y N
12383 Intercity Exp Kolkata Sealdah 20:03 20:04 Y Y Y Y Y Y N
13503 Intercity Express Kolkata Sealdah 20:03 20:05 Y Y Y Y Y Y N
12386 Dhn Hwh D D Exp Dhanbad Junction 20:17 20:19 Y Y Y Y Y Y N
3062 Ltt Hwh Special Mumbai Lokmanya Tilak Terminus 20:17 20:19 N N N Y N N N
3114 Ndls Sdah Special New Delhi 20:17 20:19 N N N N N Y N
12341 Agnibina Expres Kolkata Howrah Junction 20:24 20:26 Y Y Y Y Y Y Y
6336 Dibrugarh Express Trivandrum Kochuveli 20:35 20:55 N Y N N N N N
63528 Asansol Jn-durgapur Passenger Asansol Junction 21:10 Destination Y Y Y Y Y Y Y
13005 Amritsar Mail Kolkata Howrah Junction 21:11 21:14 Y Y Y Y Y Y Y
2511 Pune Kyq Special Pune Junction 20:52 21:25 N N N Y N N N
12311 Hwh Dli Klk Mai Kolkata Howrah Junction 21:41 21:43 Y Y Y Y Y Y Y
53050 Mka Hwh Pass Mokama Junction 21:56 22:01 Y Y Y Y Y Y Y
12333 Vibhuti Express Kolkata Howrah Junction 22:02 22:04 Y Y Y Y Y Y Y
12359 Pnbe Garib Rath Kolkata Chitpur 22:12 22:14 N Y N Y N Y N
12351 Danapur Express Kolkata Howrah Junction 22:38 22:40 Y Y Y Y Y Y Y
63527 Durgapur-assansol Jn Passenger Durgapur Source 22:45 Y Y Y Y Y Y Y
53132 Muzaffarpur Sealdah Passenger Muzaffarpur Junction 22:55 23:00 Y Y Y Y Y Y Y
13131 Koaa Anvt Express Kolkata Chitpur 23:04 23:06 Y Y Y Y Y Y Y
13039 Janta Express Kolkata Howrah Junction 23:08 23:10 N N N N N N N
13106 Bui Sdah Exp Ballia 23:10 23:12 Y Y Y Y Y Y Y
13138 Bp Amh Exp Azamgarh 23:25 23:27 N Y N N N N N
13136 Jyg Koaa Exp Jaynagar 23:25 23:27 N N N N N N Y
13158 Tirhut Express Muzaffarpur Junction 23:25 23:27 N N Y N N N N
13156 Mithilanchal Ex Sitamarhi 23:25 23:27 Y N N N Y N N
13009 Doon Express Kolkata Howrah Junction 23:31 23:33 Y Y Y Y Y Y Y
Add To Home ...